Konkurs Piosenki Eurowizji 2023 – finał w Liverpoolu

W Europie odbędzie się kolejna edycja jednego z najważniejszych konkursów muzycznych, czyli Eurowizji 2023! Kraje już wybierają swoich reprezentantów. Polska już wybrała!

 

W tym roku odbędzie się 67. edycja Konkursu Piosenki Eurowizji 2023. Finał tego wydarzenia odbędzie się w Liverpoolu w Wielkiej Brytanii. Przedsięwzięcie podzielono na półfinały i finał. Półfinały odbędą się w dniach 9 i 11 maja 2023 roku. Finał został zaplanowany na dzień 13 maja 2023 roku. Organizatorem wydarzenia jest Europejska Unia Nadawców, a także British Broadcasting Corporation (BBC).

Eurowizja od zawsze wywoływała bardzo dużo emocji. Nic w tym dziwnego, ponieważ wskazany konkurs uznawany jest za jeden z najważniejszych konkursów muzycznych na świecie. W większości przypadków osoby, które brały udział w konkursie mają zagwarantowaną karierę muzyczną w swojej ojczyźnie. Dla wielu artystów Eurowizja jest również szansą na zaprezentowanie swojej twórczości na arenie międzynarodowej i tym samym zyskanie zagranicznej sławy.

W Polsce odbyły się już preselekcje, w których wygrała Blanka. Zwycięstwo artystki wywołało sporo kontrowersji w całej Polsce. Otóż głosami widzów wygrał Jann, czyli Jan Rozmanowski. Jury konkursu przyznało artyście niskie noty, przez co jego szanse na zwycięstwo spadły. Ostatecznie zajął on drugie miejsce. Niemniej jednak jego charyzma, umiejętności wokalne i prezentacja sceniczna wywołała bardzo dużo emocji nie tylko w naszym kraju, ale także w innych krajach europejskich.