Lawendowe pola, czyli idealny pomysł na weekendową wycieczkę

Szerokie pola lawendy, która pięknie wygląda i roztacza piękny aromat, to na pewno jedno z niezwykłych miejsc. Miejsca takie występują dość rzadko, dlatego też jeśli tylko mamy taką sposobność, warto je odwiedzić. Trzeba przy tym pamiętać, że lawenda kwitnie maksymalnie do połowy lipca (z małymi wyjątkami, które kwitną nieco dłużej), dlatego jeśli chcemy odwiedzić pola lawendy musimy się pospieszyć. Jedno z takich miejsc znajdziemy w Wielkopolsce, pomiędzy Gnieznem, a Wrześnią. Chodzi o Lawendowe Zdroje, czyli plantacje lawendy, które kuszą swoim wyglądem i zapachem.

Lawendowe Zdroje

Miejsce to jest naprawdę niezwykłe i wygląda niemal jak z bajki. Szerokie połacie lawendy rozciągają się na bardzo dużym obszarze i są idealnym tłem do pięknych zdjęć rodzinnych i nie tylko. Co ciekawe, choć plantacja jest własnością prywatną, to zdjęcia w lawendzie możemy zrobić całkowicie bezpłatnie. Zapłacimy jedynie za specjalne sesje, na przykład sesję ślubną, jednak również w tym przypadku nie jest to zbyt wysoka cena. Jeśli więc planujesz ślub na początku lipca, może to być dobre miejsca na wyjątkową sesję w plenerze. Plantacja zajmuje obszar 1 hektara i jest na niej posadzonych 17 tysięcy sadzonek, co daje naprawdę przepiękny widok na dużym obszarze. Jednak Lawendowe Zdroje to nie tylko same pola lawendy, ale także produkty lawendowe.

Produkty lawendowe

Lawenda jest rośliną stosowaną do produkcji wielu produktów, w tym kosmetyków, olejków eterycznych, czy jako dodatek do żywności. Na miejscu można kupić produkty takie jak między innymi lody lawendowe, czy takie z dodatkiem lawendy, które zachwycają swoim kolorem i zaskakują ciekawym smakiem. Poza tym, w miejscowym sklepie znajdziemy olejki lawendowe, a także hydrolat lawendowy. Możemy zaopatrzyć się również w takie upominki jak woreczki z lawendą, magnesy czy figurki. W sezonie można kupić także gotowe żywe bukiety z tej rośliny, a także bukiety suszone.