Turcja – ciekawy kierunek na tegoroczne wakacje

Turcja jest jednym z krajów, w których znajdziemy bardzo różnorodne miejsca. Stambuł czy tureckie wybrzeże to miejsca, gdzie spotyka się wiele kultur, zarówno ta miejscowa, jak i ta przywieziona tu przez turystów. Jeśli zaś udamy się w głąb kraju, zasmakujemy prawdziwie tureckiego sposobu bycia. Niezależnie od tego w jakie miejsce się udamy, z pewnością przekonamy się, że Turcja to kraj bardzo gościnny i przyjazny dla turystów, ale także dla osób, które chciałyby tam zamieszkać na stałe. Do jakich miejsc w Turcji warto udać się na wakacje, aby zobaczyć całe jej piękno?

Turcja na wakacje

Na początek musimy wziąć pod uwagę fakt, że Turcja jest bardzo dużym krajem i przemieszczanie się po nim może zająć naprawdę sporo czasu. Warto więc na jeden raz ograniczyć się do jednego regionu. Godna polecenia jest z pewnością riwiera turecka, na której znajdziemy wiele turystycznych miejscowości. Niektóre z nich są bardzo komercyjne, inne natomiast zachowały co nieco ze swojej autentyczności. Możemy zdecydować się na miasta takie jak chociażby Antalya czy Alanya, które są chyba najpopularniejszymi kurortami wśród Polaków, a także innych turystów. Poza plażą i morzem w okolicach tych znajdziemy wiele zabytków  i pozostałości po budynkach z dawnych czasów, które również warto odwiedzić. Kolejnym ciekawym miejscem w Turcji jest Kapadocja, na której obejrzenie warto poświęcić przynajmniej dwa dni. Dzięki temu wczujemy się w atmosferę miejsca i będziemy mogli spokojnie spędzić czas w pięknym otoczeniu. Jeśli chodzi o miasta, najciekawszym jest z pewnością Stambuł, zwiedzanie którego nigdy się nie kończy. Jest tu tak wiele ciekawych i urokliwych miejsc, że można na ich odwiedzenie poświęcić naprawdę wiele czasu.

Co jeść w Turcji

Jak Turcja to kebaby! To właśnie takie jest pierwsze skojarzenie wielu z nas, jeśli chodzi o ten kraj i jego kuchnię. Tutejszych kebabów naprawdę warto spróbować, gdyż mają w sobie to coś. Znajdziemy tutaj kebaby podane na różne sposoby i z różną zawartością. Z pewnością na uwagę zasługują popularne dania z baraniną, której smak w połączeniu z przyprawami jest naprawdę idealny. Do kebabu warto zamówić ayran, czyli miejscowy napój mleczny, który dobrze komponuje się z wszystkimi daniami mięsnymi. Turcja może nam zaoferować naprawdę wiele, warto więc uwzględnić możliwość wyjazdu do tego kraju w ramach urlopu.