Eleganckie wakacje na glampingu

Czy możliwe jest połączenie elegancji ze spaniem pod namiotem? Okazuje się, że tak, jak najbardziej jest to możliwe. Co więcej, staje się dość popularnym trendem szczególnie w niektórych grupach osób. To co jeszcze niedawno wydawałoby się niemożliwe, stało się rzeczywistością, która przyszła do nas, jak wiele innych rzeczy, z zachodu. Już sama nazwa glamping jest połączeniem dwóch angielskich słów – glamour co oznacza elegancję oraz camping, które doskonale rozumiemy. Powstają więc eleganckie kempingi, na których możemy spędzić czas lepiej niż w apartamencie, a przy okazji poczuć się blisko natury i odpocząć od zgiełku miasta w komfortowych warunkach.

Jak wyglądają glampingi

Glampingi mogą przybierać bardzo różną formę. Z założenia jest to namiot postawiony pośrodku niczego, bardzo często pod lasem czy w pobliżu jeziora. Nie jest to jednak zwykły namiot, a taki w którym znajdziemy wygodne łóżko z materacem, szafki nocne, a czasami jeszcze kilka elementów. Oczywiście takie wyposażenie wymaga odpowiednio dużego namiotu i takie też są te, które znajdziemy na glampingach. Przed namiotem natomiast zazwyczaj znajduje się niewielki taras wraz ze stołem i krzesłami, na którym możemy wypić kawę w otoczeniu przyrody, czy też zjeść pyszne śniadanie z lokalnych produktów. Możemy je przygotować sami lub skorzystać z oferty jaką dają nam właściciele glampingu.

Jak spędzać czas na glampingu

Na glampingu możemy spędzać czas w bardzo różny sposób. Jednym z nich jest po prostu relaks przed namiotem, czy na hamaku i cieszenie się towarzystwem otaczającej nas przyrody. Jeżeli glamping znajduje się pod lasem, całkiem możliwe, że uda nam się zobaczyć leśne zwierzęta takie jak chociażby sarny. Poza tym możemy wybrać się na spacer po lesie, czy też popływać w jeziorze lub skorzystać z oferowanych tam sportów wodnych, jeżeli takie są dostępne. Ideą jest jednak wyciszenie się na łonie natury i odpoczynek od codzienności spędzanej w hałaśliwym mieście.