Jak spakować bagaż do samolotu

Podróże samolotem stały się w ostatnich latach bardzo popularną metodą na dotarcie do krajów wakacyjnych. Są one o tyle praktyczne, że nie musimy spędzać długich godzin w samochodzie, czy w najgorszym wypadku w autobusie. Poza tym, tanie linie lotnicze oferują często przystępne ceny biletów, nawet teraz, po podwyżkach. Co prawda zapowiada się jeszcze kolejny wzrost cen, jednak mimo wszystko przelot samolotem w wielu przypadkach będzie najbardziej opłacalną opcją. Wiele osób, które wybierają się w podróż samolotem pierwszy raz, zastanawia się co zabrać ze sobą w podróż, a także jak się spakować, tak żeby wszystko się zmieściło. Przyjrzyjmy się kilku praktycznym wskazówkom.

Jak spakować bagaż podręczny

Jeżeli wybieramy się niedaleko i jedynie na weekend lub kilka dni, prawdopodobnie zmieścimy się w bagaż podręczny i nie będzie nam już potrzebny bagaż rejestrowany. Na takie rozwiązanie stawiają szczególnie osoby, które podróżują dużo, ale niskim kosztem (w tanich liniach lotniczych koszt bagażu rejestrowanego może być większy lub podobny jak koszt samego biletu!). Jeśli zabieramy tylko bagaż podręczny, musimy wiedzieć co i jak spakować. Warto na początek sporządzić listę rzeczy do spakowania. Wśród nich powinny znaleźć się ubrania, buty, bielizna, leki, kosmetyki o pojemności do 100ml. Ubrania warto rolować, dzięki czemu zajmą mniej miejsca, a przy okazji się nie pogniotą. Buty warto spakować na dno w oddzielnych woreczkach strunowych lub foliowych. Kosmetyki powinny znaleźć się na wierzchu, gdyż będziemy je musieli wyjąć na lotnisku do kontroli. Podobnie rzecz się ma ze sprzętami elektronicznymi.

Jak spakować bagaż rejestrowany

Jeżeli wybieramy się gdzieś dalej lub lecimy do wybranego miejsca na dłuższy okres czasu, prawdopodobnie nie zmieścimy się do bagażu podręcznego. W takiej sytuacji dobrze będzie zabrać ze sobą bagaż rejestrowany. Tutaj możemy spakować naprawdę dużo. Prawdopodobnie główną częścią naszego bagażu będą ubrania, które możemy złożyć lub zrolować. Jeżeli zależy nam na zabraniu ich jak największej ilości, możemy postawić na worki próżniowe, które po odessaniu powietrza zajmą naprawdę bardzo mało miejsca. Poza tym, do bagaży rejestrowanego możemy włożyć rzeczy niedozwolone w bagażu podręcznym. Mogą to być na przykład płyny o pojemności większej niż 100 ml, a także ostre przedmioty, jeżeli bierzemy taki ze sobą. Dobrą radą jest oznaczenie swojej walizki, czy torby, dzięki czemu łatwiej nam będzie ją rozpoznać na lotnisku. Ma to szczególne znaczenie, jeśli kilka osób będzie miało dokładnie taki sam bagaż.