Zima w Meksyku

Mówiąc o Meksyku różne osoby mają różne skojarzenia. Nie da się jednak ukryć, że Meksyk zapewnia idealną pogodę zarówno latem, jak i zimą. Można śmiało powiedzieć, że zimą jest ona przyjemniejsza, gdyż latem temperatury mogą sięgać nawet 35 stopni. Zima, szczególnie na półwyspie Jukatan oferuje temperatury rzędy 27-30 stopni, co dla wielu będzie idealnym rozwiązaniem na zimowe wakacje lub urlop. W jakiej części Meksyku najlepiej spędzić urlop? Co zjeść i z jakich atrakcji skorzystać?

Jukatan – perła Meksyku

Półwysep Jukatan oferuje ogromną liczbę ciekawych miejsc, które warto zwiedzić. Najpopularniejszym miastem jest Cancun wysunięty na sam cypel półwyspu. To tutaj znajdziemy przepiękne plaże z białym piaskiem i przejrzystą, turkusową wodę. Przy odrobinie szczęścia będziemy mogli dostrzec również delfiny, które od czasu do czasu wyskakują ponad wodę, jednak w dość dużej odległości od lądu. Możemy jednak popływać z delfinami, a także podziwiać rafy koralowe, które są jednymi z większych na świecie. Taka propozycja na spędzenie zimy z pewnością zasługuje na uwagę.

Meksykańskie atrakcje

Będąc na Jukatanie nie można nie zobaczyć cenotów, czyli jaskiń z krystalicznie czystą wodą, w której można nie tylko pływać, ale też nurkować i podziwiać podwodne krajobrazy. Poza tym, to właśnie w tym regionie możemy bliżej poznać historię i kulturę Majów. Znajdziemy tutaj antyczne miasta oraz typowe budowle, które zdradzą nam więcej szczegółów na temat tego plemienia. Obowiązkowym punktem pobytu w Meksyku jest spróbowanie tutejszej kuchni, reprezentowanej między innymi przez tacos oraz quesadillas. Na miejscu możemy skorzystać z usług polskich przewodników po wielu miastach i regionach.