Moda na jesień 2022

Jesień jest porą roku, która wymaga nieco innego stroju niż latem. Z lekkich zwiewnych ubrań, musimy przerzucić się na te grubsze i cieplejsze. Nie każdemu odpowiada taki rozwój sytuacji, jednak na półkach sklepowych możemy znaleźć wiele ubrań, które pomogą nam przetrwać ten okres w przyjemnej atmosferze. Ich kolory mogą pokrywać się z kolorami, które widzimy za oknem, a więc kolorem spadających liści w odcieniach żółci, pomarańczy, czerwieni i brązu.

Stylizacje jesienne

Jednymi z najpopularniejszych ubrań, które będą nam służyć jesienią są kurtki i płaszcze. Wiele z nas stawia przy ich wyborze szczególnie na jesienne kolory. Jednym z częściej spotykanych jest musztardowy odcień żółtego, który prezentuje się bardzo dobrze zarówno w przypadku płaszcza, jak i kurtki. Podobnie jest z czerwienią w jej bardziej lub mniej żywych odcieniach. W tym sezonie dość dużą popularnością cieszą się również pomarańczowe płaszcze. W przypadku kurtek kolor ten jest rzadziej spotykany, jednak również można go znaleźć. Z kolei pod kurtkę lub płaszcz nada się ciepły sweter, który będzie dobrze komponował się z kolorem kurtki, czy płaszcza, szczególnie jeśli lubimy nosić rozpięte te części garderoby. Dlatego też jeśli stawiamy na kolorową kurtkę, warto wybrać nieco bardziej stonowany sweter, na przykład o odcieniach beżu lub brązu.

Jesienne dodatki

Poza naszą garderobą, musimy pomyśleć również o dodatkach do niej. Jednym z najważniejszych będzie torebka. Tutaj zasada jest podobna jak w przypadku doboru kurtki/płaszcza i swetra. Jeżeli kolor płaszcza jest żywy i bardziej rzuca się w oczy, to kolor torebki powinien być bardziej stonowany i na odwrót. Warto dobrać również odpowiedni szal, kierując się tą samą zasadą, a na chłodniejsze dni również czapkę i rękawiczki. Poza tym, dobrym pomysłem jest zadbanie o paznokcie i pomalowanie ich na jeden z jesiennych kolorów.