Pojezierze Drawskie czeka na turystów

W środkowej części Pojezierza Zachodniopomorskiego czekają na turystów niezwykłe atrakcje. Kto zdecyduje się spędzić wczasy na terenie Pojezierza Drawskiego, ten z pewnością żałować nie będzie. To wyjątkowy skrawek Polski, który każdego z nas może zadziwić swym bogactwem. Czym urzeka Pojezierze Drawskie? Co koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie wypoczynku na jego terenie?

Pojezierze Drawskie to przede wszystkim wspaniały krajobraz, którego ważną częścią są malownicze wzgórza. Wola Góra (219, 2 m n. p.m.), Spyczyna (203 m n. p.m.) oraz Wiatraczna Góra (203 m n. p.m.) to najwyższe punkty w tej części kraju, które w panoramie pojezierza zajmują miejsce bardzo ważne. W krajobrazie Pojezierza Drawskiego ważną rolę odgrywają również głębokie rynny polodowcowe oraz powstałe w nich jeziora. W sumie na terenie Pojezierza Drawskiego znajduje się około 250 jezior, przy czym tym największym i najważniejszym jest jezioro Drawsko. Brzegi jezior Ciemino i Komorze przyciągają z kolei idealnymi warunkami do wypoczynku, zatem to one cieszą się największą sympatią wśród turystów odwiedzających tę część Polski. Wiele wspaniałych atrakcji czeka też nad brzegami jeziora Pile. To jezioro znane jest przede wszystkim z pięknej linii brzegowej oraz z licznych pamiątek wojennych, z którymi można się spotkać w jego pobliżu. Są to m. in. cmentarze oraz pozostałości dawnych obozów jenieckich.
Jakie atrakcje dodatkowo czekają tu na gości? Warto pamiętać, że Pojezierze Drawskie to nie tylko jeziora, ale i doliny rzek. Najważniejsza jest tu Drawa – dopływ Noteci i jedna z najpiękniejszych rzek w tej części kraju.

Turyści, którzy postanowią spędzić wczasy na terenie tego pojezierza, będą też mieli okazję do poszerzenia swej wiedzy na temat historii tej części kraju. Czekają na nich przecież ciekawe miejscowości oraz pełne unikalnych zabytków. Które z nich zasługują na szczególne wyróżnienie? Moc atrakcji czeka na terenie Drawska Pomorskiego, z kolei dla miłośników uzdrowisk idealnym miejscem pobytu może się pokazać Połczyn. Czaplinek i Szczecinek to kolejne miejsca, które warto odwiedzić. Ruiny średniowiecznego zamku w Złocieńcu oraz słynna Szwajcaria Połczyńska to kolejne skarby, dzięki którym każdy z nas może na terenie Pojezierza Drawskiego wypocząć w wyjątkowej atmosferze i pięknej scenerii. A co z miłośnikami przyrody? Na nich czeka Drawski Park Krajobrazowy i kilka rezerwatów, na terenie których chronione są najcenniejsze naturalne skarby tej części kraju.