Pojezierze Drawskie: co warto zobaczyć?

Jest wymarzonym terenem dla tych, którym marzy się wypoczynek w pięknej scenerii. Pojezierze Drawskie to piękne widoki i atrakcje, dzięki którym każdy z nas będzie mógł spędzić niezapomniany urlop w otoczeniu jezior. Co warto zobaczyć w tej części kraju?

Pojezierze Drawskie w pigułce

Ta część Polski zachwyca pięknymi widokami, a w lokalnym krajobrazie rolę najważniejszą odgrywają jeziora i rzeki. Wspaniałe kompleksy leśne sprawiają, że wycieczki po terenie tego pojezierza stają się ciekawą przygodą dla miłośników przyrody, a w tutejszych miastach i miasteczkach czekają na turystów wspaniałe zabytki. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę?

Drawsko Pomorskie

Najważniejszym miastem w tej części kraju jest Drawsko Pomorskie. Tu na gości czeka dość dobrze rozwinięta baza noclegowa oraz ciekawa kolekcja zabytków, obok których nie można przejść obojętnie. Gotycka fara, pozostałości murów obronnych – oto wybrane atrakcje, dzięki którym spacery po tym mieście stają się pożytecznym i przyjemnym doświadczeniem.

Drawieński Park Narodowy

Dla miłośników przyrody i aktywnego wypoczynku nie lada gratką są wycieczki po terenie Drawieńskiego Parku Narodowego. Ma on wiele uroku, a jego najpiękniejszymi fragmentami są doliny rzek Drawy i Płocicznej. Wielkie jeziora i piękne lasy, po których można do woli wędrować dzięki gęstej sieci szlaków turystycznych – oto walory, dzięki którym turystyka w rejonie Drawieńskiego Parku Narodowego ma się coraz lepiej.

Połczyn Zdrój

Korzystny klimat oraz dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna zachęcają do wypoczynku na terenie Połczyna – kurortu, który swą sławę zawdzięcza pobliskiej Dolinie Pięciu Jezior. Sam Połczyn, jako jedno z największych uzdrowisk w północnej części Polski, jest atrakcyjnym miejscem wypoczynku dla tych, którzy chcą spędzić wczasy w pięknej okolicy.

Czaplinek

To kolejna miejscowość leżąca na terenie Pojezierza Drawskiego, której warto poświęcić nieco więcej uwagi. Miejscowość, która pod koniec XIII wieku założyli templariusze, przyciąga ciekawą przeszłością oraz doskonałymi warunkami do wypoczynku. Pobliskie jezioro Drawsko przyciąga i wodniaków, i tych, którzy urlop chcą spędzić na plaży. Nie brak tu również ciekawych tras dla rowerzystów, piechurów oraz kajakarzy, dzięki którym Czaplinek staje się doskonałym miejscem dla tych, którzy wolny czas chcą spędzić w aktywny sposób.

Szczecinek

Wycieczki po terenie Pojezierza Drawskiego powinny uwzględniać również wizytę w tak ciekawym mieście, jakim jest Szczecinek. To piękne miasteczko, a jednocześnie letnisko, które może się pochwalić dobrym zagospodarowaniem oraz ciekawymi kąpieliskami. Malowniczy rynek, Dom Rycerski oraz zabytkowe kamienice – oto dodatkowe atrakcje, dzięki którym wypoczynek w rejonie Szczecinka staje się jeszcze ciekawszym i przyjemniejszym doświadczeniem.

Pojezierze Drawskie to ciekawy region, który może oczarować miłośników przyrody, historii oraz aktywnego wypoczynku. Tutejsze atrakcje są dość zróżnicowane, zatem każdy z nas bez problemów znajdzie tu dla siebie ciekawą ofertę wypoczynku.

Jeden komentarz w temacie “Pojezierze Drawskie: co warto zobaczyć?

Dodaj komentarz