Planowane protesty rolników w Polsce – 20 lutego blokady dróg w kilku regionach

W nadchodzący wtorek, datowany na 20 lutego, Polska ponownie stanie w obliczu licznych protestów ze strony rolników. Przewidywane są blokady na drogach w różnych lokalizacjach, przede wszystkim jednak na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Największe zgrupowanie protestujących rolników spodziewane jest przy zjeździe Myślibórz na trasie S3. Planowany początek protestu to godzina 14:00, a zakończenie przewiduje się na godzinę 16:00. Roman Waszczyk, pełniący funkcję rzecznika rolników, wyjaśnia, że miejsce to jest sprawdzonym punktem zbiegu dla protestujących rolników ze względu na trwający już od pewnego czasu konflikt. Pomimo że zazwyczaj gromadzi się tam najwięcej ludzi, tym razem ilość protestujących będzie mniejsza, by zapewnić odpowiednie wsparcie innych miejsc protestu na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Miejscowością, która również doświadczy blokad drogowych ze strony rolników, jest Stare Czarnowo. Rolnicy planują przemieścić się ciągiem rolniczym na drogę wojewódzką numer 120, prowadzącą do Starego Czarnowa. Następnie skierują się na drogę wojewódzką numer 119 i odwiedzą Szczecin, docierając do pętli autobusowej Śmierdnica. Po tym etapie wyznaczony jest powrót drogą wojewódzką numer 119 do Pyrzyc, z końcowym punktem przy restauracji Biały Bawół. Następnie rolnicy wrócą trasą numer 119 i DW120 przez Stare Czarnowo do Żelisławca. Wszystkie te działania rozpoczną się o godzinie 14:00.

Planowana jest również blokada drogowa w gminie Kozielice. Tamtejsi rolnicy zamierzają zablokować ruch na trasie S3 przy węźle Pyrzyce, również począwszy od godziny 14:00.