Budowa drogi ekspresowej S61 na odcinku Kolno-Łomża Zachód: postępy prac zimą i powstawanie obwodnicy miasta

Prace budowlane nad drogą ekspresową S61, będącą częścią trasy Via Baltica, nie ustają nawet w okresie zimowym. Mimo iż do 15 marca, zgodnie z umowami kontraktowymi, przewidziana jest tzw. przerwa zimowa w budowie, to wykonawcy mają prawo kontynuować te prace, które warunki pogodowe im na to pozwalają. Ostatecznie jednak, decyzja o realizacji prac w tym czasie jest pozostawiona do ich dyskrecji.

Nieprzerwanie trwają prace przy konstrukcji mostu nad Narwią, będącym ważnym elementem obwodnicy Łomży. Most ten umiejscowiony jest na odcinku S61 prowadzącym od węzła Łomża Zachód do węzła Kolno.

Odcinek ten ma długość blisko 13 km. Ciekawostką jest fakt, że niemal jedna dziesiąta jego długości, czyli 1205 metrów, przypada na most przechodzący przez dolinę Narwi.

Rafał Malinowski, rzecznik białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podaje, że aktualnie prace koncentrują się na nasuwaniu wzdłużnym poszczególnych sekcji mostu oraz betonowaniu nawisów. Równocześnie na innych obiektach prowadzone są drobne prace związane z zbrojeniami. Całkowite zaawansowanie prac na tym odcinku drogi przekroczyło już poziom 50 procent.