Piękna Wielkopolska propozycją na wakacje

Biskupin, Rogalin, Poznań – to tylko kilka perełek znajdujących się w Wielkopolsce. Poznaj region podczas nadchodzących wakacji.

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Warto już teraz zastanowić się, gdzie wybrać się na tegoroczne wakacje. Bardzo dobrym pomysłem jest trasa turystyczna po Wielkopolsce. Ten region skrywa wiele ciekawych miejsc, które warto zobaczyć.

Na pierwszym miejscu zdecydowanie znajduje się Poznań – stolica Wielkopolski. Znajduje się tutaj wiele atrakcji kulturalnych oraz rozrywkowych. Koniecznie trzeba zobaczyć Stary Rynek ze słynnymi „Koziołkami”. Warto odwiedzić również Katedrę św. Piotra i Pawła oraz Ostrów Tumski. Można wybrać się na Maltę lub nad Jezioro Strzeszyńskie.

W Wielkopolsce znajduje się również pierwsza stolica Polski, czyli Gniezno. To historyczne miasto, które warto zobaczyć. Warto w nim odwiedzić katedrę gnieźnieńską, w której odbywały się koronacje polskich królów. W Gnieźnie znajduje się także urocza starówka, którą lubią przechadzać się turyści.

W Dziekanowicach turyści mogą zobaczyć Wielkopolski Park Etnograficzny. Znajduje się tutaj skansen z tradycyjnymi wiejskimi domami. Bardzo często organizowane są tutaj warsztaty rzemieślnicze, dzięki którym osoby zainteresowane mogą poznawać kulturę regionu.

W Wągrowcu można podziwiać historyczny zamek książąt wielkopolskich. Z kolei Biskupin to replika pradawnej osady. Znajdują się tutaj rekonstrukcje drewnianych domów oraz piękne jeziora. Będąc w Wielkopolsce warto również wybrać się do Rogalina, w którym znajduje się zespół pałacowo-parkowy hrabiów Raczyńskich.