Pękło największe akwarium w Berlinie

Tego nikt się nie spodziewał! W Berlinie pękło jedne z największych akwariów na świecie. W cylindrycznym akwarium pływało około 1500 najróżniejszych ryb. Akwarium zostało doszczętnie zrujnowane, a morskie zwierzęta i miliony litrów wody wylały się na pobliskie ulice Berlina. Większość ryb nie przeżyła. Do zdarzenia doszło nad ranem około 5:45 dnia 16 grudnia 2022 roku. Goście hotelowi zostali ewakuowani i przewiezieni do innych hoteli w Berlinie.

Akwarium znajdowało się w hotelu Radisson Blu, w samym centrum Berlina. Uznawane było za jedno z czołowych atrakcji turystycznych w mieście. Codziennie w tym miejscu przebywała spora grupa zwiedzających, w tym rodzin z dziećmi. Świadkowie zeznają, że nad ranem było słychać głośny huk. Huk spowodował nawet wybicie szklanych okien i drzwi w pobliżu.

Na chwilę obecną nie wiadomo co było powodem tej sytuacji. Obiekt powstał w 2003 roku. Systematycznie był modernizowany. Ostatni remont wykonany został w 2020 roku. W okresie pandemii był niedostępny dla turystów. Został ponownie otwarty w 2022 roku. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały lekko ranne. Zostały skaleczone odłamkami szkła.