Otwarcie nowego instytutu dedykowanego Generałowi Kuklińskiemu w Nowym Jorku

W niedzielę, w świecie kultury Nowego Jorku rozpoczęło działalność nowe centrum badawczo-edukacyjne, znane jako General Kuklinski Institute of America. Zostało ono utworzone dzięki inicjatywie Instytutu Generała Kuklińskiego z Warszawy. Misją amerykańskiej placówki jest propagowanie polsko-amerykańskiego sojuszu oraz edukacja na temat wspólnych osiągnięć obu narodów.

Filip Frąckowiak, lider warszawskiego Instytutu Generała Kuklińskiego i dyrektor Muzeum Zimnej Wojny, udzielił Polskiej Agencji Prasowej szczegółowych informacji o nowo powstałej placówce. Wskazał, że siedziba General Kuklinski Institute of America znajduje się w Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. Jego głównym celem będzie przekazywanie informacji Amerykanom, a zwłaszcza Polonii i młodemu pokoleniu, o unikalnych zadaniach podejmowanych przez Ryszarda Kuklińskiego.

Frąckowiak podkreślił, że otwarcie General Kuklinski Institute of America było poprzedzone doświadczeniami zdobytymi przez warszawski instytut. Ten zaś powstał pod wpływem inspiracji Józefa Szaniawskiego, ojca Frąckowiaka i twórcy Izby Pamięci Generała Kuklińskiego. Wspomniane doświadczenia przyczyniły się do decyzji o założeniu filii Instytutu w Stanach Zjednoczonych.