Mrzeżyno – co warto tu zobaczyć?

Mrzeżyno to jedno z miejsc, które z pewnością ma potencjał, lecz nie jest doceniane. To miejscowość turystyczna i wypoczynkowa, lecz nie tak popularna, jak pozostałe. W tej okolicy całą uwagę najczęściej skupiają położone nieopodal 3 miejscowości – Rewal, Dźwirzyno oraz Niechorze. Mrzeżyno jednak ma naprawdę wiele do zaoferowania. Co warto tutaj zobaczyć?

Port morski w Mrzeżynie

Port według niektórych jest tutaj najważniejszą atrakcją, jaką można zobaczyć w Mrzeżynie zaraz obok bałtyckiego morza rzecz jasna. W 2015 port został odnowiony, przez co wygląd jest bardzo klimatyczny i nowoczesny. Cumują tutaj łajby każdego typu: statki turystyczne, jachty, a także statki rybackie. Istnieje możliwość popłynięcia w rejs po bezkres bałtyckiego morza. Port złożony jest ze wschodniej zachodniej części, a rozdziela je rzeka Rega, która wpada w tym miejscu do Bałtyku. Polecamy odwiedzić obie części tego portu.

Port morski podzielony jest na dwie części, z której ta druga – wschodnia, często nazywana jest plażą wojskową, gdyż nieopodal znajduje się jednostka wojskowa.

Plaże w Mrzeżynie

Jedno jest pewne – obie części portu zasługują na uwagę i po obu stronach znajdziemy szerokie i piaszczyste plaże, które zapierają dech w piersi. Latem na plaży można zwiedzać bary, które nocami zmieniają się dyskoteki. Dodatkowym atutem są długie ścieżki, które biegną przez las.

Drogi rowerowe oraz ścieżki w lasach

Jeżeli już o ścieżkach mowa to nie sposób nie wspomnieć o licznych szlakach rowerowych, które przebiegają przez Mrzeżyno. Doskonałym przykładem jest połączenie z Mrzeżyna do Kołobrzegu, co umożliwia asfaltowa droga niema na całości szlaku rowerowego. Po drodze możemy zwiedzić inne, mniej lub bardziej popularne miejscowości nadmorskie jak: Grzybowo, Dźwirzyno, czy Rogowo. Jeżeli poczujemy zmęczenie lub chęć zażycia kąpieli, to możemy skorzystać z licznych zejść na plaże, których po drodze jest naprawdę wiele.

Ze strony zachodniej mamy ścieżkę, która prowadzi do Pogorzelicy. Jadąc nią, możemy podziwiać piękne, leśne tereny. Pośrodku trasy odnajdziemy popularny punkt widokowy na morze, przy którym możemy odpocząć i nabrać sił na dalszą drogę.

Pozostałe atrakcje w Mrzeżynie

To nie koniec atrakcji. Mrzeżyno ma do zaoferowania o wiele więcej. Oprócz pięknego portu, ogromnych plaż i klimatycznych lasów znajdziemy tutaj wiele smażalni ryb, restauracji i barów. Fanom aktywności fizycznej z pewnością przypadnie do gustu wieść o spływach kajakowych np. na rzece Redze.