7 pomysłów na prezent dla podróżników

Okres, w którym dajemy bliskim prezenty, zbliża się wielkimi krokami. Jeżeli w swoim otoczeniu mamy wielbiciela szalonych przygód i podróży to z pewnością zastanawiamy się, co sprawić takiej osobie. Odpowiedź jest jednak dość prosta, gdyż istnieją uniwersalne elementy, które z pewnością przypadną do gustu każdemu miłośnikowi wypraw. Jakie to przedmioty? Zapraszamy do zapoznania się z naszą listą.

Lina

Wbrew pozorom nie jest to narzędzie, które mogłoby się przydać w plecaku podróżnika. Z drugiej strony jest to wielofunkcyjny element, który może pomóc w wielu sytuacjach. Podróżnik może na niej zawiesić pranie, przywiązać jakiś przedmiot do plecaka. Jej użyteczność ogranicza jedynie kreatywność użytkownika.

Śpiwór

Czasami zupełnie nieprzydatny, innym razem może uratować w kryzysowych sytuacjach. Każdy podróżnik musi go mieć. Mowa o śpiworze, który może został rozłożony na trawie w parku lub użyty do ogrzania ciała w trakcie snu.

Wygodne buty

Stopy do jedyny element, który ma kontakt z podłożem podczas chodzenia. Dobry podróżnik musi być więc wyposażony w superwygodne buty, które zapewnia mu komfort nawet podczas wielogodzinnych wypraw. Nie muszą być ładne – nie o aspekt wizualny tu chodzi.

Kuchenka gazowa

Który podróżnik nie lubi zapachu świeżo zaparzonej kawy lub ciepłego posiłku na łonie otaczającej zewsząd przyrody. Taka podręczna kuchenka umożliwia sporządzenie ciepłego napoju lub posiłku w każdych warunkach.

Czytnik ebooków

W podróżach bardzo liczy się miejsce. Jeżeli miłośnik przygód lubi czytać, niestety miejsce na książki jest ograniczone. Jednakże świetną alternatywą jest czytnik ebooków, który może zawierać tysiące pozycji gotowych do czytania w każdym miejscu.

Multitool (przybornik)

Każdy wędrownik powinien także posiadać zestaw narzędzi najlepiej jak w najmniejszej formie. Doskonałym rozwiązaniem jest więc niezbędnik w postaci mulitool’a. Śrubokręt, nóż, nożyczki? Wszystko w jednym miejscu.

Latarka

Latarka jest niemal obowiązkowym wyposażeniem każdego podróżującego. Dobrej jakości źródło światła, które wytrzyma wiele godzin, nierzadko jest na wagę złota.