Co spakować do plecaka w jesienną podróż?

Koniec okresu wakacyjnego oraz nadchodząca jesień i zima to nie powód do tego, aby rezygnować z podróży. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na weekendowy pobyt w górach, czy inny rejon świata warto mieć w plecaku kilka praktycznych elementów. Posiadając odpowiednie akcesoria podróżnicze, niwelujemy ryzyko zaskoczenia, wynikającego z nieposiadania np. noża. Co więc powinien mieć podróżnik w plecaku? Sprawdźmy.

Multitool – zestaw narzędzi

Multitool to inaczej skrzynka z narzędziami, która mieści się w kieszeni. Poszczególne elementy gwarantują trwałość oraz funkcjonalność. Znajdziemy tam między innymi otwieracz do puszek, nóż, śrubokręt i wiele innych. Bardzo przydatne narzędzie w przypadku każdej podróży.

Powerbank

Znasz to uczucie, gdy w kulminacyjnym momencie brakuje Ci baterii? Chcesz uwiecznić piękny widok lub włączyć GPS, bo zgubiłeś drogę? Aby uniknąć takich nieprzyjemnych sytuacji warto mieć ze sobą zawsze dodatkowy bank energii, który umożliwi naładowanie telefonu lub innego sprzętu, gdziekolwiek jesteśmy.

Latarka czołowa

Bez latarki, żaden podróżnik nie powinien wychodzić z domu. Niezależnie czy jest to turystyka piesza, rowerowa czy wodna latarka czołowa to prawdziwy must have miłośnika przygód. Dobrej jakości światło pomoże znaleźć drogę oraz być widocznym w każdych warunkach.

Jakie jeszcze elementy powinny znaleźć się w plecaku podróżnika?

Istnieje jeszcze liczniejsza lista produktów, które należy spakować ze sobą w podróż. Ilość elementów powinna być tak naprawdę dopasowana do indywidualnych potrzeb i rejonu, do którego się zmierza. Plecak podróżnika powinien zawierać:

  • Leki przeciwbólowe,
  • Matę do siedzenia,
  • Coś do jedzenia i pica,
  • Dodatkowe elementy ubioru (czapka, chusta, rękawiczki, polar),
  • Chusteczki nawilżane, żel antybakteryjny,
  • Podręczną apteczkę.