Miejsca w Polsce warte odwiedzenia

Wiele osób poszukuje celów swojej podróży za granicą, podczas gdy naprawdę wiele miejsc jest gotowych do zobaczenia w naszym kraju. Istnieje wiele cudów natury oraz fascynujących miast, które warto odwiedzić ze względu na piękne widoki i bogatą historię. Mimo iż przeszłość naszego kraju była bardzo burzliwa i wiązała się z licznymi najazdami, to zachowało się wiele pięknych zabytków, które stanowią aktualnie turystyczne atrakcje dla odwiedzających z całego świata.

Tarnów

Naszą skromną listę otwiera drugie pod względem wielkość miasto Małopolski. Żyje ono w cieniu większego i popularniejszego Krakowa, lecz tak samo zasługuje na uwagę. Piękny rynek starego miasta na czele z renesansowym ratuszem, ruiny zamku Tarnowskich, stary kirkut to jedne z atrakcji, które z pewnością warto zobaczyć w tym miejscu.

Tykocin

Mimo swojej niewielkiej powierzchni śmiało można powiedzieć, że jest to najbardziej klimatyczne miasto Podlasia. Odwiedzając to miejsce, ze względu na panujący tam stary układ przestrzenny z małymi domkami w tle, możemy cofnąć się do przeszłości. Oprócz tego można zobaczyć tu barokową synagogę, tykociński zamek i kościół św. Trójcy. Do dyspozycji gości jest ponadto szeroka oferta kulturalna.

Góry Tatry

Tatry oraz Tatrzański Park Narodowy to granica między Słowacją, oraz Polską. Większa część pasma górskiego położona jest jednak na Słowacji. Mieszczą się tutaj liczne łąki, lasy i formacje skalne, które zapierają dech w piersi. Na turystów czeka aż 270 km szlaków turystycznych, które z całą pewnością warto zwiedzić.

Białowieski Park Narodowy

Miłośnicy przyrody, oraz wszyscy ci, którzy chcą zaznać błogiego spokoju i odpocząć od szumu miasta z pewnością pokochają Białowieski Park Narodowy od pierwszego wejrzenia. Miejsce to robi wrażenie niezależnie od pory roku. Dzikie zwierzęta tu żyjące najłatwiej zauważyć zimą, kiedy las jest niemal bezlistny. Mnóstwo ścieżek turystycznych, wiele odmian gatunków roślin, drzew i zwierząt – musisz to zobaczyć.

Bieszczady

A może by tak wszystko rzucić i wyjechać w Bieszczady? To doskonały pomysł, tym bardziej że to miejsce oferuje turystom niepowtarzalny klimat i piękne widoki niedostępne nigdzie indziej. Przekonaj się sam.