Miejsca, które warto odwiedzić – Pałac w Antoninie

Pałac Myśliwski Książąt Radziwiłłów to wyjątkowe miejsce, które warto odwiedzić znajdując się w Wielkopolsce. Umiejscowiony jest w małej miejscowości Antonin, znajdującej się w powiecie ostrowskim.

Wielka drewniana konstrukcja Pałacu Myśliwskiego Książąt Radziwiłłów w Antoninie ma kształt ośmiobocznej wieży, której towarzyszą cztery prostokątne, dwupiętrowe aneksy tworzące formę krzyża. Mieszczą one klatkę schodową i apartamenty mieszkalne. Pałac zaprojektowany został przez berlińskiego architekta Karola Fryderyka Schinkla i powstał w latach 1822-1824 w otoczeniu licznych drzew i naturalnych krajobrazów.

Pałac w Antoninie – atrakcje

Wnętrze środkowego, ośmiobocznego salonu otaczają komunikacyjne galerie, z których jest dostęp do apartamentów i klatki schodowej. Sala z dekoracjami malarskimi przedstawiającymi polowania nadaje z kolei wnętrzu niepowtarzalnego i intrygującego charakteru. Jednym z gości Pałacu w Antoninie był sam Fryderyk Chopin, który odwiedził to miejsce w 1827 oraz 1829 roku.

Obecnie pałac jest ekskluzywnym i eleganckim hotelem, którego właścicielem jest Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Corocznie odbywają się w nim różnego rodzaju imprezy kulturalne, w tym Konfrontacje Chopinowskie (w lipcu) oraz Jesień Chopinowska (we wrześniu).

„Są takie miejsca na ziemi, które bogowie obdarzyli szczególnymi względami, które przyciągają sławy, są natchnieniem dla artystów. Do takich miejsc należy Antonin, pięknie położony wśród lasów między Ostrzeszowem a Ostrowem, do którego chętnie ściągają miłośnicy muzyki, kultury, przyrody i spokoju.”

Noclegi w Pałacu Radziwiłłów

Na trzech piętrach pałacu znajduje się łącznie 14 pokoi, które otrzymały ciekawe nazewnictwo. Można bowiem wynająć m.in. pokój Jerzego Waldorffa, księcia Wilhelma, księżniczki Elizy czy księżnej Luizy. Cena za pokój jednoosobowy to w sezonie około 190 złotych, natomiast dla dwojga około 250 złotych. Na oficjalnej stronie pałacu przeczytać można ponadto, że w cenę pokoju wliczone jest śniadanie kontynentalne, serwowane indywidualnie w Sali Kominkowej lub na tarasie – wg życzenia gościa. Odwiedzenie Pałacu Myśliwskiego Książąt Radziwiłłów położonego w malowniczej wielkopolskiej miejscowości to bez wątpienia świetny pomysł na spędzenie weekendu z dala od miejskiego zgiełku.