Zamek Czocha, czyli moc atrakcji i przeżyć

Szukając ciekawego i nieoczywistego miejsca do spędzenia weekendu za miastem, warto postawić na Zamek Czocha. Położony jest on nad jeziorem Leśniańskim w miejscowości Suche w południowo-zachodniej części Polski.

Zamek Czocha wzniesiony został z granitowych i gnejsowych głazów oraz osadzony na wyniosłej skarpie w pobliżu jeziora Leśniańskiego. Poza malowniczymi krajobrazami, romantycznym wyglądem oraz długą i barwną historią kryje on w sobie coś więcej. Nie brakuje w nim bowiem ukrytych przejść oraz tajemniczych schodów w grubości ścian, do których można się dostać poprzez naciśnięcie tajemnej dźwigni schowanej pomiędzy bibliotecznymi półkami. Wszystko to czyni Zamek Czocha miejscem wyjątkowym i niezwykle ekscytującym.

Atrakcje dla zwiedzających Zamek Czocha

Zwiedzanie zamku ma swój początek w wielkiej Sali Rycerskiej, pełniącej również rolę sali balowej. W tym miejscu goście stawiają swoje pierwsze kroki w stronę niezwykłej wędrówki po zamku, który przez wielu został okrzyknięty polskim Hogwartem. Po drodze odwiedzający zaglądają do eleganckiej i gustownej Sali Marmurowej, gdzie ich wzrok przykuć mogą ścienne malowidła oraz kominek, w którym według legendy zamurowane zostało kilkudniowe niemowlę.

Ciekawą atrakcją jest ponadto zejście do zamkowego Skarbca, którego wnętrza strzegą stalowo – betonowe drzwi. Turyści mają również okazję zwiedzić Salę Biblioteczną, Portretową oraz wzbudzającą dużą ciekawość Komnatę Książęcą. Według legendy pod łożem małżeńskim umiejscowiona była zapadnia, która zrzucała śpiącego do lochów. Ciekawych miejsc do zwiedzania w Zamku Czocha jest znacznie więcej, co od lat przyciąga wielu turystów, którzy pragną zaznajomić się z zasadami i warunkami panującymi tam w przeszłości.

Zamek Czocha to nie tylko miejsce, które można zwiedzać. Odbywają się tam bowiem liczne bale i uroczystości. Można w nim wyprawić własne wesele, komunię, chrzciny oraz letnie kolonie dla uczniów. W zamku znajduje się ponadto hotel z pokojami o zróżnicowanym zaaranżowaniu, by każdy znalazł odpowiednie lokum dla siebie.