Gdzie jechać zimą w Polsce? Miejsca, które zachwycą urokiem

Początek zimy jest idealnym momentem na zrobienie sobie krótkiego urlopu i wypoczynek. Jeśli jeszcze przed okresem świątecznym mamy czas na krótkie oderwanie się od rzeczywistości, warto skorzystać z poniższej listy i wybrać kierunek, który pozwoli nam naładować baterie.

Naturalnym pomysłem na zimowy wypoczynek są góry i jazda na nartach. Nie wszyscy jednak preferują taką formę wypoczynku i wolą udać się na zimowy wyjazd w nieco inne miejsce. Nie oznacza to jednak, że nie można znaleźć ukojenia i miejsca na naładowanie baterii w południowej części naszego kraju.

Góry czy morze?

Tatry są najpopularniejszym zimowym kierunkiem wyjazdów wielu Polaków. Piękne ośnieżone szczyty i popularność wielu szlaków sprawia, że w grudniu spotkamy na nich mnóstwo osób, co jednak nie przeszkadza w eksplorowaniu urokliwych miejsc. Jest to świetny pomysł dla aktywnych i szukających wrażeń podróżnych.

Przeciwnym pomysłem do południowych części naszego kraju jest morze. Co prawda zimą warunki atmosferyczne nie sprzyjają wylegiwaniu się na plaży i łapaniu promieni słonecznych, jednak w zimniejsze miesiące Bałtyk również zachwyca swoim urokiem. Warto wtedy zdecydować się na hotel ze SPA czy wybrać jedno z dostępnych tam uzdrowisk.

Mazury, Śląsk i większe miasta

Mazury są podobnie ciekawym pomysłem na prozdrowotny i aktywny wypoczynek, nawet w zimowych miesiącach. O ile warunki atmosferyczne nie wpływają na możliwości przemieszczania się, warto zdecydować się na zwiedzanie dostępnych tam jezior czy wybrać miejscowość z punktami zdrowotnymi.

Śląsk również ma wiele do zaoferowania podróżnym. Są to różnego rodzaju zamki, pałace, ale także atrakcje przyrodnicze. Praktycznie przez cały rok dostępne tam atrakcje sprawiają, że warto odwiedzić ten region Polski.

Zimą warto także postawić na wycieczkę do większych miast, takich jak Warszawa, Kraków, Gdańsk czy Wrocław. W wielu miejscowościach wystawiane są jarmarki świąteczne i różnego rodzaju świąteczne wystawy, które dodają uroku temu okresowi.