Co można zwiedzić w zachodniej części Polski? Kilka miejsc wartych odwiedzenia

Wszyscy chętnie na po zachodniej stronie Polski będą mieli mnóstwo możliwości. Zwiedzanie tych terenów urozmaicą różnego rodzaju uzdrowiska, zamki, twierdze, malownicze jeziora, puszcze, a nawet park dinozaurów. Poniższa lista jest propozycją ciekawych miejsc, które z pewnością spodobają się każdemu.

Zanim zdecydujemy się na spontaniczną podróż po zachodnich fragmentach naszego kraju, warto przygotować sobie choćby orientacyjną listę miejsc, które warto odwiedzić. Tereny na tym obszarze Polski są na tyle urozmaicone, że z pewnością zachwycą wszystkich podróżników.

Historyczne Gniezno i Poznań

Niewątpliwie kluczowym punktem na mapie zachodniej Polski jest Piastowskie Gniezno, czyli miejsce, w którym „wszystko się zaczęło”. Znajdująca się tam katedra wzniesiona na wzgórzu Lecha przywodzi myśl dotyczącą początków naszego kraju, a także chrztu Polski i Zjazdu Gnieźnieńskiego.

Jeśli chodzi o większe miasta, na liście tej nie mogło zabraknąć Poznania, który zachwyca przede wszystkim starówką i licznymi zabytkami. Szereg historycznych budowli pozwala dokładnie zagłębić się w historię nie tylko samego miasta, ale i całej Polski. Latem Poznań zamienia się w stolicę sportowo-kulturalną, dzięki czemu chętnie jest odwiedzana przez tłumy turystów.

Zielona Góra i Wrocław

Zielona Góra to z kolei stolica lasów, jezior i towarzyszącego im spokoju. Urokliwy krajobraz tej miejscowości wspierany jest również przez winnice. Historia produkcji tego trunku jest tam niezwykle obszerna i sięga XVIII wieku. Turyści mogą również wybrać się w historyczne, piękne miejsca.

Obowiązkowym punktem na mapie podróży po zachodniej części kraju jest rzecz jasna Wrocław. Był on siedzibą Piastów, władców czeskich i pruskich, czego dowodem jest obecnie chociażby Panorama Racławicka. Bogatą historię miasta można ponadto zobaczyć w licznych kościołach i klasztorach, ale także pięknej pod względem architektonicznym panoramie miasta.