Co zobaczyć i odwiedzić w Łodzi?

Łódź jest przez wielu nazywana mocno niedocenionym miastem. Położona w centralnej części Polski zachęca nie tylko łatwym dojazdem, ale także wieloma pięknymi, urokliwymi i historycznymi miejscami, które pozwalają na spędzenie bardzo przyjemnego weekendu.

Łódzkie muzea

Muzeum Włókiennictwa mieszczące się w Białej Fabryce Geyera przy ulicy Piotrkowskiej 282 przedstawia historię miejscowego przemysłu włókienniczego, które pomogło miastu swego czasu stać się bardzo bogatym. Kolejnym wartym odwiedzenia miejscem jest „łódzki Luwr”, czyli pałac Izraela Poznańskiego, który stanowi przepiękną historyczną pamiątkę. Jest to idealne miejsce dla osób, które chcą poczuć klimat przełomu XIX i XX wieku.

Ogrody, parki i palmiarnia

Łódzki ogród botaniczny o powierzchni 67 hektarów zawiera ogród japoński, alpinarium, arboretum i dział roślin leczniczych. Częstym punktem na mapie turystów jest także palmiarnia, w której utrzymujący się klimat pozwala na życie blisko 4,5 tysiąca roślinom. Poza tym w Łodzi znajdziemy wiele pięknych parków – Park Źródliska, Las Łagiewnicki, park na Rudzkiej Górze czy też stawy Stefańskiego.

Księży Młyn

Księży Młyn to największy zespół budynków po dawnych fabrykach, w których głównie produkowano bawełnę. Data ich powstania sięga trzeciej dekady XIX wieku. Właścicielem był Karol Scheibler, a na terenie kompleksu można znaleźć największy budynek przędzalni w mieście, którego długość wynosi 207 metrów. W skład zabudowań wchodzą ponadto szkoła, szpital, straż pożarna, sklep fabryczny, osiedle dla robotników, a także zespół pałacowy z parkiem i stawem.

Czas z dziećmi

Najmłodsi również znajdą w Łodzi wiele ciekawych atrakcji. Znajduje się tam piękny ogród zoologiczny czy też aquapark Fala, na terenie którego znajdują się baseny, jacuzzi czy zjeżdżalnie. Interesujące są także planetarium EC1, Centrum Nauki Eksperymentarium, Manufaktura czy Manufaktura Czekolady.