Ferie w zachodniej Polsce

Okres ferii to czas kiedy zarówno Ci młodsi, jak i Ci starsi planują wypoczynek i relaks korzystając ze swoich urlopów. Czasami jest to czas spędzony we dwoje, innym razem rodzinny wypad z dziećmi na kilka dni, tydzień lub dwa. W ostatnim czasie bardzo popularna stała się lokalna turystyka w Polsce, a wyjazdy zagraniczne są w pewnym sensie jedynie jej uzupełnieniem, na które od czasu do czasu się decydujemy. Zachodnia Polska ma do zaoferowania bardzo wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić zimą i cieszyć się wyjątkowym klimatem zimowych miast, a także przepięknej przyrody o tej porze roku.

Południowy zachód, czyli Karpaty

Jeśli mówimy o zimie, to chyba pierwszym co przychodzi nam na myśl są góry. Spacery po ośnieżonych szlakach z widokiem na otaczające nas szczyty, szusowania na nartach i snowboardzie, a w przypadku tych najmłodszych na sankach, to nie jedynie atrakcje jakie na nas czekają. Wiele miast specjalnie na ferie przygotowało różnego rodzaju atrakcje z myślą o mniejszych dzieciach, jak i o nastolatkach, a także o rodzicach. Możemy skorzystać z różnych animacji, a wieczorem udać się do restauracji z kącikiem dla dzieci lub do takiej, w której spędzimy czas jedynie w towarzystwie dorosłych. Niewątpliwie zimowy wypad w góry jest jednym z dobrych pomysłów na ferie.

Polskie miasta zimą

Zimowy wypoczynek nie ogranicza się jednak tylko do gór, gdyż w Polsce możemy zwiedzić wiele miast, które o tej porze roku nabierają niesamowitego uroku. Jednym z nich jest Poznań oraz starówka, na której każdego dnia w południe możemy podziwiać znane poznańskie koziołki. Zresztą już sam wygląd starówki zachęca do spacerów i do zgubienia się w okalających ją uliczkach, na których znajdziemy wiele ciekawych miejsc. Inną propozycją może być Wrocław, który zachwyca praktycznie o każdej porze roku. W centralnej części miasta zimą porozstawiane są często stragany z lokalnymi przysmakami, dzięki czemu możemy poznać miasto nie tylko z zewnątrz, ale również z jego kulinarnej strony.

W zależności od naszych upodobań i preferencji możemy więc zdecydować się zarówno na wyjazd w góry, jak i do jednego z miast, które urzekają swoim zimowym wyglądem.