Co zobaczyć w Poznaniu

Zachodnia Polska oferuje nam wiele różnorodnych miejsc, w których znajdziemy ciekawe atrakcje. Jednym z miast, o których warto powiedzieć jest Poznań. Cieszy się on ciekawą architekturą, którą możemy podziwiać na Starówce, ale też różnorodnymi możliwościami spędzenia wolnego czasu. Znajdziemy tutaj atrakcje historyczne oraz kulturalne. W Poznaniu nie będą się nudzić ani starsi, ani młodsi, gdyż naprawdę jest tu co robić. Poniżej znajdziecie podpowiedzi w jaki sposób najlepiej spędzić czas w Poznaniu.

Starówka i okolice

Podobnie jak w przypadku wielu innych miast, również w Poznaniu Starówka przyciąga wielu turystów. Znajdziemy tu też wielu miejscowych, którzy chętnie spędzają tu wolne popołudnie lub weekend. Architektura tego miejsca oraz bogate kolory sprawiają, że każdy poczuje się tutaj przyjemnie i komfortowo. Warto być w centrum szczególnie w południe, gdyż to właśnie o tej porze możemy zobaczyć słynne poznańskie koziołki stukające się rogami kiedy wybija godzina 12.00. Następnie możemy udać się do jednej z wielu kawiarni i restauracji, aby zjeść coś w tak miłym otoczeniu. Dla fanów słodkości polecamy pijalnię czekolady, która od lat niezmiennie przyciąga wiele osób, zarówno tych starszych, jak i tych młodszych. Po tak miło spędzonym czasie warto przejść się uliczkami starego miasta, które są również bardzo urokliwe.

Termy Maltańskie

Innym ciekawym pomysłem na spędzenie wolnego czasu są Termy Maltańskie – jest to sporych rozmiarów aquapark w wieloma atrakcjami, oferujący baseny dla dorosłych oraz dla dzieci. Znajdziemy tutaj również strefę relaksu z wieloma saunami o różnorodnej wielkości i tematyce, co z pewnością przypadnie do gustu starszym gościom. Dzieci w tym czasie mogą spędzić czas w innej części basenów bawiąc się pod okiem znajomych lub opiekunów. Odwiedzenie te atrakcji w Poznaniu zapewne umili czas zarówno dzieciom, jak i rodzicom, a także grupom przyjaciół.