Zima na zachodnim wybrzeżu Polski

Wybrzeże to nie tylko plaża, opalanie się i kąpiele w stosunkowo ciepłej wodzie. To także przyjemne spacery na ośnieżonej plaży, podziwianie zamarzniętych fal oraz wiele innych atrakcji. Z niektórych z nich możemy skorzystać jedynie zimą i to nie w jakimkolwiek momencie, ale tylko kiedy już od przynajmniej kilku dni panuje dość silny mróz. Chociaż więc wyjazd nad morze kojarzy nam się głównie z latem, to jednak również o innych porach roku ma on swoje uroki. Zastanówmy się więc co ciekawego można robić zimą na zachodnim wybrzeżu Polski i jakie atrakcje na nas czekają zarówno jeśli chodzi o przyrodę, jak i miasta.

Nadmorskie miasta zimą

Na początek weźmy pod uwagę miasta, do których możemy się wybrać zimową porą. Jeśli chodzi o zachodnią część polskiego wybrzeża, to największą popularnością cieszy się chyba Szczecin. Choć nie jest on położony nad samym morzem, to jednak jest z niego tak blisko na plażę, że wiele osób decyduje się właśnie na wyjazd do tego miasta. W ten sposób zyskują dwa w jednym – z jednej strony mogą cieszyć się atrakcjami jakie oferuje Szczecin, a z drugiej wypadem nad morze kiedy tylko najdzie ich taka ochota. Jeśli chodzi o samo miasto to jest co oglądać – chociażby centrum ze Starówką, na której w czasie ferii zimowych i nie tylko znajdziemy stragany z różnego rodzaju lokalnymi produktami. Warto jednak nie ograniczać się jedynie do dużego miasta, jakim jest Szczecin, ale wybrać się do mniejszych nadmorskich miasteczek, które zimą, bez tłumów turystów, mają swój niepowtarzalny urok i klimat.

Zimowa przyroda na wybrzeżu

Niezależnie od tego na jakie miasto się zdecydowaliśmy, nie poczujemy tak naprawdę nadmorskiego klimatu jeśli nie wybierzemy się na plażę. Jak już wspomnieliśmy na początku, jest tam co oglądać, jeśli tylko udało nam się przyjechać w okresie, kiedy od dłuższego czasu na dworze jest dość silny mróz. Taka zimowa pogoda być może nie zachęca do spacerów, szczególnie nad morzem, gdzie jest zazwyczaj jeszcze chłodniej, jednak widoki jakie możemy tam znaleźć na pewno zrekompensują nam odczuwany chłód. Przy odrobinie szczęścia i wyborze odpowiedniego miejsca, będziemy mogli obserwować fale zamarzające na klifach, a także inne ciekawe zjawiska przyrody. Bez wątpienia warto więc wybrać się zimą na zachodnie wybrzeże polskiego morza.