Akademia Sztuki w Szczecinie łączy sztukę i biznes w innowacyjnym projekcie edukacyjnym

Rewolucyjny projekt w edukacji artystycznej został zainicjowany przez Akademię Sztuki w Szczecinie. Współpraca z kilkunastoma partnerami biznesowymi z całego kraju pozwoli uczelni na tworzenie i prowadzenie studiów podyplomowych oraz szkoleń z różnych dziedzin sztuki, dostosowanych do aktualnych wymagań rynku pracy i otoczenia ekonomicznego.

W ramach realizacji tego ambitnego zadania, Akademia utworzyła Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń. Jego głównym celem jest organizacja studiów podyplomowych oraz szkoleń artystycznych i rzemieślniczych. W przyszłości planowane są również kursy przygotowawcze dla osób chcących podjąć studia artystyczne.

Jak podkreśla dr hab. Mirosława Jarmołowicz, prof. AS i rektor Akademii Sztuki w Szczecinie, uczelnia ta jest pierwszą i jedyną w Polsce, która przenosi nauczanie sztuki i rzemiosła na bardziej praktyczny poziom. W czerwcu rozpoczęła się rekrutacja na liczne kierunki studiów podyplomowych i szkoleń, skierowanych do dorosłych osób, pragnących rozwijać swój talent, uprawiać swoje hobby lub zdobywać nowe zawody.

W Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń powstają unikalne na skalę kraju programy edukacyjne, które realizowane są przy udziale znakomitych specjalistów w swoich dziedzinach. Wśród nich są zarówno przedstawiciele uczelni, jak prof. Joanna Tylkowska-Drożdż, jak również zaproszeni goście z całej Polski – aktor dubbingowy Jarosław Boberek, aktorka Dominika Ostałowska, projektantka mody Sylwia Majdan, architekt Agnieszka Drońska, reżyser musicalowy Tomasz Godzisz, neurobiolog prof. Wojciech Glac, śpiewaczka operowa Małgorzata Walewska czy odtwórca historyczny, aktor i autor książek Igor Górewicz.