Wysyłanie nielegalnych imigrantów z Niemiec z powrotem do Polski przez niemiecką policję

Bezprawne przekroczenie granicy Niemiec przez obywateli Indii, Afganistanu i Pakistanu skończyło się ich odesłaniem do Polski przez niemieckie siły policyjne. Była to kolejna tura nielegalnych imigrantów, którzy próbowali dostać się do Niemiec, a następnie zostali deportowani.

Niemiecka policja federalna poinformowała w poniedziałek, że podczas ostatniego weekendu zatrzymała 35 osób próbujących nielegalnie przebywać w Niemczech. Zdarzenie miało miejsce w rejonie granicznym między Meklemburgią-Pomorzem Przednim a Polską. Osoby te przemieszczały się różnymi środkami transportu, takimi jak pieszo, samochodem czy pociągiem.

W piątkowy dzień na obszarze przygranicznym funkcjonariusze zatrzymali trzy grupy liczące razem dwanaścioro mężczyzn. Wśród nich znalazło się sześciu Syryjczyków, reszta pochodziła z Indii, Pakistanu i Afganistanu. Dwie z tych osób były niepełnoletnie.

Podobny los spotkał innych imigrantów, którzy zostali zatrzymani w sobotę i niedzielę. Niemal każdy z nich dotarł do Niemiec z zamiarem nielegalnego pobytu, co skończyło się ich deportacją z powrotem do Polski.