Szczecin i okolice – co warto tutaj zobaczyć?

Jest ciekawym miastem, na terenie którego nuda nikomu nie grozi. Ciekawe budowle oraz malownicze zakątki sprawiają, że Szczecin dla każdego z nas może się stać ciekawym kierunkiem wycieczki. Na jakie atrakcje warto tu zwrócić szczególną uwagę?

Najciekawsze punkty na turystycznej mapie Szczecina

W trakcie zwiedzania tego miasta z pewnością warto zwiedzić tak cenny zabytek, jakim jest potężny Zamek Książąt Pomorskich. Kusi tu zarówno muzeum urządzone w zamkowych murach, jak i punkt widokowy, znajdujące się na Wieży Dzwonów. W gronie zabytków sakralnych na szczególne wyróżnienie zasługuje katedra św. Jakuba Apostoła, z kolei w zabudowie miejskiej wyróżnia się późnogotycka kamienica Loitzów. Brama Portowa, Brama Królewska oraz słynne Wały Chrobrego – oto kolejne atrakcje, na które warto zwrócić uwagę podczas zwiedzania tego miasta. Miłośnikom historii wiele radości może z kolei sprawić wizyta w dawnym ratuszu, w którego murach ma obecnie swą siedzibę Muzeum Historii Miasta Szczecina. Dla miłośników nowoczesnej architektury ważnym punktem w programie wycieczki po tym mieście będzie z kolei gmach Filharmonii Szczecińskiej, który intryguje swą niezwykłą formą i oryginalną sylwetką.

Co warto zobaczyć w najbliższej okolicy tego miasta?

Ponieważ Szczecin może się pochwalić dobrze rozwiniętą bazą noclegową, dzięki czemu tanie noclegi na terenie tego miasta można znaleźć bez większych problemów, dla wielu turystów jest on przede wszystkim punktem początkowym wielu ciekawych wycieczek po okolicy. Gdzie warto się wybrać? Ciekawych miejsc, którym w rejonie Szczecina warto poświęcić nieco więcej uwagi, jest sporo. Kusi jezioro Szmaragdowe oraz ogród w Glinnej, dla miłośników aktywnego wypoczynku ciekawym celem niejednej wycieczki jest Puszcza Bukowa. Kościół w Kołbaczu, wieś Kobylanka oraz Stargard, na terenie którego zachowało się sporo ciekawych budowli – oto atrakcje, które zasługują na większe zainteresowanie ze strony turystów.

Szczecin to ciekawe miasto, które może nas oczarować zarówno swymi zabytkami, jak i atrakcyjną okolicą. Czas spędzony w tej części kraju z pewnością nie będzie czasem straconym, a podróże po tej części kraju mogą się dla każdego z nas stać wspaniałą przygodą.

Jeden komentarz w temacie “Szczecin i okolice – co warto tutaj zobaczyć?

Dodaj komentarz