Sylwester 2022/2023 w Europie

Nadchodzący sylwester to fantastyczna okazja do tego, aby wybrać się w zagraniczną podróż. Można połączyć dwa w jednym – świętować Nowy Rok w nietuzinkowy sposób oraz poznać kulturę obcego kraju. To ciekawy pomysł, aby zobaczyć jak wygląda ta niepowtarzalna noc w innych zakątkach Europy, skosztować lokalnych potraw, oddać się imprezie, poznać tradycję lub zaszyć się w zaciszu restauracji.

Wiemy jak spędzają sylwestra nasi zachodni sąsiedzi! Jak się okazuje każda nacja ma na to inny sposób. Jednakże w większości przypadków imprezy sylwestrowe na zachodzie są darmowe, co tym bardziej zachęca turystów. Na Maderze każdego roku odbywa się spektakularny pokaz sztucznych ogni, w Edynburgu obywatele witają Nowy Rok w świetle pochodni u stóp zamku.

Osoby kochające nocne imprezowanie powinny wybrać się do Berlina lub chorwackiego Dubrownika. W Londynie odbywa się coroczna parada, a w Wenecji pokaz fajerwerków. Stolica Francji wita Nowy Rok w towarzystwie przepięknych iluminacji, a także licznych balang. Najgłośniejsze imprezy organizowane są oczywiście na Polach Elizejskich, gdzie można również skosztować tradycyjnych czekoladek noworocznych.