Projekt i budowa drogi ekspresowej S19 na odcinku Białystok Północ-Dobrzyniewo będzie kosztować 320 mln zł

Planowana jest inwestycja drogowa o wartości 320 milionów złotych, która polegać będzie na zbudowaniu około 9-kilometrowego odcinka trasy ekspresowej S19. Ten fragment połączy Białystok Północ z Dobrzyniewem. Umowa z firmą odpowiedzialną za tę inwestycję została podpisana we wtorek w biurze Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku.

Ta inwestycja składająca się z projektu i budowy, to etap tworzenia obwodnicy Białegostoku, która ma powstać na północno-zachodzie miasta. Zadanie to powierzono firmie Unibep SA z Bielska Podlaskiego, którego wartość kontraktu przekracza 320,8 milionów złotych.

P.o. dyrektora Oddziału GDDKiA w Białymstoku, Norbert Wyrwich, podczas konferencji prasowej poinformował, że firma Unibep SA, której siedziba mieści się w regionie, realizuje obecnie pięć innych inwestycji drogowych na terenie Podlasia.

Piotr Lipiński, dyrektor kontraktu S19 na odcinku Białystok Północ-Dobrzyniewo, przekazał informacje, że oprócz samej drogi, inwestycja obejmuje również budowę węzła drogowego w Dobrzyniewie. Węzeł ten będzie dostosowany do aktualnego przebiegu trasy. W ramach projektu przewiduje się także budowę kilkunastu różnych obiektów inżynierskich. Całość inwestycji ma zostać zakończona do roku 2028.