Lokalizator GPS dla seniora – dlaczego warto w niego zainwestować?

Osoby starsze, często schorowane, mogą borykać się z kłopotami związanymi z zanikami pamięci, problemami z orientacją w terenie lub demencją, która powoduje kompletną dezorientację człowieka. To niestety może doprowadzić do zagubienia się w każdym terenie – nawet tam, gdzie senior wcześniej się doskonale odnajdywał. Aby zabezpieczyć starszą osobę, warto podarować mu lokalizator GPS dla seniora. Czym jest takie urządzenie?

Często mówi się, że w lato należy chronić dzieci przed ewentualnymi konsekwencjami nierozważnych czynów. Pamiętaj, że wakacje mogą stanowić zagrożenie również dla starszych osób! Słońce i upał sprzyjają dezorientacji i mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie. To może doprowadzić do skrajnie niebezpiecznej sytuacji!

Przed czym chroni lokalizator GPS dla seniora?

Przede wszystkim urządzenie zabezpieczy przed ewentualnym zagubieniem w terenie. Nawet, jeżeli dziadek czy babcia stracą orientację, samodzielnie i bez problemu ich zlokalizujesz. Sprzęt wysokiej klasy wskazuje bardzo dokładnie, gdzie jest obserwowana osoba. Nie wymaga też interwencji z jej strony, co ułatwia pozytywny efekt poszukiwań.

Mały lokalizator dla osoby starszej będzie też spełniał funkcję alarmową. Jeżeli np. senior wyjdzie z domu w nocy, natychmiast zostaniesz o tym powiadomiony. Wystarczy ustawić specjalną geostrefę, której granice obejmuje np. blok czy dom starszego człowieka. Po przekroczeniu natychmiast się o tym dowiesz.

Lokalizator GPS dla seniora chroni też przed ewentualnym uprowadzeniem. Świetnie sprawdza się też jako system pierwszej pomocy. Jeżeli senior zasłabnie, a Ty nie do końca wiesz, gdzie jest, błyskawicznie powiadomisz służby ratownicze o miejscu jego pobytu. To pełna i dyskretna ochrona każdego starszego człowieka, działająca w niezwykle wydajny i skuteczny sposób.

Kilka chwil i na dedykowanej mapie pojawią się dane dotyczące miejsca pobytu najbliższej Ci osoby (fot. Materiały własne)

Jak działa lokalizator GPS dla seniora? Co warto o tym wiedzieć?

Urządzenie działa jak system nawigujący. Funkcjonuje na bazie satelitarnego mechanizmu GPS. Umożliwia precyzyjne wskazanie miejsca śledzonego obiektu, pokazując punkt na dedykowanej mapie, dostępnej przez stronę internetową lub aplikację.

W praktyce wystarczy, że lokalizator GPS dla seniora jest podpięty do jego ubrania lub ma on go na rękach. Urządzenie musi być naładowane (chociaż najlepsze lokalizatory wytrzymują bez potrzeby uzupełnienia energii nawet 10 dni). To wszystko. Starszy człowiek nie musi obsługiwać sprzętu, aby to spełniało swoją rolę. Wystarczy, że wejdziesz na dedykowaną platformę i sprawdzisz, gdzie w danym momencie znajduje się obserwowany obiekt – czyli w tym przypadku bliski człowiek.

Lokalizatory osobowe mają szereg przydatnych funkcji, które mogą sprawdzić się w newralgicznych momentach. To między innymi opcja śledzenia na żywo w popularnych mapach Google, możliwość dwustronnej komunikacji (mały lokalizator dla osoby starszej działa trochę jak telefon – konieczna jest karta SIM) oraz specjalna opcja SOS. Dzięki niej senior może natychmiast połączyć się z najbliższymi (np. gdy poczuje się zagrożony). Wystarczy, że kliknie wtedy dedykowany na lokalizatorze przycisk.

Mały lokalizator dla osoby starszej – poznaj urządzenia, które warto jej podarować!

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń do lokalizowania osób, które działają mniej lub bardziej precyzyjnie. Pamiętaj, że warto inwestować wyłącznie w sprzęt najwyższej półki. Ma on dbać o bezpieczeństwo bliskich osób, stąd nie warto oszczędzać.

Jednym z urządzeń, na które warto zwrócić uwagę jest miniaturowy A9 w breloku z funkcją nasłuchu. To niewielki sprzęt, który zmieści się w torebce lub saszetce seniora albo może on go nosić na ubraniach lub na szyi. Jego bateria pozwala na nawet 4 dni pracy, jest on bardzo łatwy w obsłudze, a dwustronna komunikacja ułatwia rozmowy z seniorem, bez konieczności użytkowania telefonu.

Sprzęt ma specjalny system nasłuchu otoczenia. Dzięki temu możesz zawsze sprawdzić co dzieje się u bliskiej Ci osoby. Jest bardzo precyzyjny w lokalizacji, umożliwiając określenie miejsca pobytu seniora z dokładnością do nawet 5 metrów.

Bardzo zaawansowanym technologicznie rozwiązaniem jest lokalizator GPS PRO10 FLAT. To specjalna zawieszka, którą nosi się na szyi. Przypomina standardowy identyfikator z danymi osobowymi. Urządzenie działa aż 10 dni na jednym ładowaniu, co gwarantuje pełne zabezpieczenie seniora przez długi czas. Sprzęt nie wzbudza podejrzeń, jest wygodny w użytkowaniu i dyskretny. Po skorzystaniu z darmowej aplikacji możesz śledzić miejsce przebywania bliskiej osoby starszej w trybie „na żywo”. Z kolei przycisk SOS ułatwia natychmiastowy kontakt ze służbami lub rodziną, w sytuacji, gdy starszy człowiek zasłabnie lub poczuje się zagrożony.

Lokalizator GPS może przypominać przedmioty użytkowe, takie jak zwykły identyfikator (fot. Materiały własne)

Podkreślmy, że GPS PRO10 FLAT precyzyjnie lokalizuje miejsce pobytu obserwowanej osoby (do 5 metrów) i gwarantuje nieograniczony (globalny) zasięg oparty o GSM. Sprzęt – w razie potrzeby – będzie wysyłać raporty o lokalizacji seniora, gwarantując kompleksowe zabezpieczenie.

Warto postawić na takie urządzenie, aby w pełni zadbać o ochronę najbliższej Ci osoby!

Zróżnicowany zakres oferowanych przez nas urządzeń, zarówno do ochrony jak i zdobycia informacji,  możesz zobaczyć na https://spy-center.pl