Klub piłkarski Carina Gubin kończy swoją przygodę z Pucharem Polski, przegrywając z Piastem Gliwice

Kariera Cariny Gubin w Pucharze Polski dobiegła końca. Zespół ten, grając na własnym stadionie, nie sprostał rywalom z ekstraklasowego Piasta Gliwice, przegrywając 2-5 w meczu 1/8 finału.

Przed przerwą drużyna z Gliwic bez problemów zdobyła dwa gole, co dało im pewne prowadzenie. Grzegorz Tomasiewicz i Patryk Dziczek okazali się strzelcami tych goli, które padły odpowiednio w 20 i 27 minucie meczu.

W drugiej połowie meczu, Carina pokazała swoją siłę i determinację. Po dwudziestu minutach intensywnej gry i chwilach słabości Piasta, Carina zdobyła dwa gole wyrównujące stan meczu. Denis Matuszewski był autorem obu tych bramek.

W ostatnich minutach spotkania to jednak Piast zadecydował o swojej wygranej. Michael Ameyaw oraz Ariel Mosór zdobyli gole w 83 i 87 minucie, zapewniając swojemu zespołowi awans do ćwierćfinału.

Mecz zakończył się na korzyść Piasta za sprawą rzutu karnego, który zespół gości otrzymał za faul Cariny w polu karnym. Michał Chrapek pewnie wykorzystał tę okazję, podwyższając wynik meczu. Ciekawostką jest fakt, że aż cztery z pięciu bramek dla Piasta zostały zdobyte po strzałach głową!