Hulajnogą po autostradzie A6 – skandaliczne zachowanie pijanego mężczyzny dokumentowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ze Szczecina udostępniła film, który ukazuje skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie jednego z mężczyzn. Film został nagrany w sobotę i pokazuje, jak mężczyzna porusza się hulajnogą po autostradzie A6, jadąc pomiędzy samochodami stojącymi w korku.

Policja miejska w Szczecinie poinformowała o tym incydencie w niedzielę. Zdarzenie miało miejsce na drodze szybkiego ruchu, konkretnie na odcinku pomiędzy węzłami Szczecin Dąbie i Rzęśnica.

Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce i przeprowadzili kontrolę osoby odpowiedzialnej za to zdarzenie, okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badania wykazały, że miał on w swoim organizmie ponad dwa promile alkoholu.

Mężczyzna został ukarany za swoje niewłaściwe i niebezpieczne zachowanie na drodze. Otrzymał dwa mandaty, każdy na kwotę 2500 zł. Pierwszy mandat został mu nałożony za jazdę hulajnogą w stanie nietrzeźwości, a drugi za spowodowanie zagrożenia na drodze.