Centrum Wsparcia Rodziny zostanie zbudowane w Gorzowie jako cześć projektu "Lubuskie na rzecz rodzin"

W Gorzowie Wielkopolskim na horyzoncie pojawia się nowa instytucja społeczna. Centrum Wsparcia Rodzinie jest planowane do budowy jako część szerszego programu o nazwie „Lubuskie na rzecz rodzin”. Ta inwestycja ma swój charakterystyczny adres; zostanie zbudowana na terenie, który niegdyś pełnił funkcję ogrodów działkowych, sąsiadującym ze szpitalem znajdującym się przy ulicy Walczaka.

Jakub Piosik, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, podnosi fakt, że lokalizacja nowego centrum w Gorzowie powinna być gotowa do zasiedlenia do końca 2025 roku.

Z planowanych placówek Centrum Wsparcia Rodzinie, druga ma powstać w powiecie krośnieńskim. Dokładnie usytuowana będzie w miejscowości Radnica i zostanie przeznaczona do obsługi południowej części województwa lubuskiego.

Projekt „Lubuskie na rzecz rodzin” nie jest tylko pustym słowem, ale też zaangażowaniem lokalnych instytucji. Jednym z partnerów projektu jest gorzowski teatr, jak potwierdza jego dyrektor, Jan Tomaszewicz.

Wicemarszałek województwa, Łukasz Porycki, potwierdza konieczność takiego projektu, twierdząc, że diagnozy jasno pokazują, iż rodziny z regionu lubuskiego pilnie potrzebują wsparcia.