Triumf lubuskich lekkoatletów podczas mistrzostw Polski do lat 16

Podczas odbywających się w Słubicach mistrzostw Polski w lekkoatletyce dla zawodników do 16 roku życia, reprezentanci Lubuskiego zdobyli osiem medali. Wśród nich szczególnie zasłużony dla tego sukcesu był Agros Żary, którego zawodnicy triumfowali na podium pięciokrotnie, zdobywając trzy złote i dwa srebrne medale.

Złoto również odebrał reprezentant Uczniaka Szprotawa, natomiast dwa srebrne medale przypadły zawodnikom z Lubusza Słubice. Agros Żary może pochwalić się nie tylko ilością medali, ale również ich zdobywcą – Michałem Kiernożyckim. Ten młody lekkoatleta jest prawdziwym odkryciem bieżącego sezonu, ustanawiając rekord Polski i stając się najszybszym na świecie biegaczem na dystansie 300 metrów w swojej grupie wiekowej.

Kiernożycki potwierdził swoją wyjątkową formę podczas mistrzostw, triumfując na swoim ulubionym dystansie z imponującą, niemal sekundową przewagą nad pozostałymi zawodnikami. Dwie indywidualne statuetki i jedną zdobytą w sztafecie zawdzięcza nie tylko swojemu talentowi, ale również niewiarygodnej determinacji i ciężkiej pracy.