Poważne opady i burze nękają Polskę: Choszczno boryka się z konsekwencjami ulewy

Obecnie Polska pogrążona jest w złych warunkach pogodowych, które obejmują ulewne deszcze oraz potencjalne burze. Powiat choszczeński był szczególnie dotknięty tą sytuacją, gdzie w piątek doszło do ogromnej ulewy. W wyniku tej nawałnicy, do godziny 17:30 zgromadzono 47 zgłoszeń o podtopionych piwnicach i zalanych drogach.

Zachodniopomorskie miasto Choszczno stanęło w piątek w obliczu poważnych problemów spowodowanych intensywnymi opadami deszczu. Niesprzyjające warunki atmosferyczne przyczyniły się do powstania licznych kłopotów z infrastrukturą miejską, w tym zalanymi ulicami i podtopionymi piwnicami mieszkańców. Przez to, jednostki ratownictwa pożarowego z Choszczna oraz z Ochotniczych Straży Pożarnych z całego powiatu musiały zmobilizować swoje siły – na miejscu pracuje obecnie 18 takich jednostek.

Deszcz spadał bezustannie przez ponad godzinę, co tylko pogłębiło skalę problemu. Jak poinformował asystent komendanta powiatowego PSP w Choszcznie, oficer prasowy Szymon Śliwa: „Do godziny 17.30 otrzymaliśmy 47 zgłoszeń. Większość z nich dotyczy zalanych piwnic i jezdni”. Dodał również smutną prawdę, że nie wszystkim poszkodowanym będzie można natychmiast pomóc.