Moda na wiosnę

Wiosenne ciepłe dni zbliżają się do nas coraz większymi krokami. Na zewnątrz widzimy coraz więcej słońca, które zachęca do wyjścia z domu i do spacerów. Dni są ładniejsze i przyjemniejsze, dlatego powoli zmieniamy naszą garderobę. Nieraz jednak zdarza się, że po zajrzeniu do szafy nie wiemy za bardzo w co się ubrać. Może to być związane między innymi z tym, że ubrania z zeszłego sezonu są już dość zniszczone. Może też być tak, że przez zimę nieco przytyliśmy i nie wszystkie starsze ubrania na nas pasują. Co wybierać kupując nowe części garderoby? I jak wykorzystać te nieco starsze?

Jak wykorzystać ubrania z poprzedniego sezonu

Jeżeli problemem jest nieco więcej kilogramów, warto pomyśleć co jeszcze możemy założyć, a co już na pewno się nie sprawdzi. Na przykład lekka kurtka czy katana może dalej spełniać swoją funkcję, nawet jeśli już się nie dopina. Co więcej, tego typu ubrania wierzchnie często wyglądają lepiej właśnie rozpięte, nie ma się więc czym przejmować. Poza tym, rzeczy, które są jedynie troszeczkę za małe lub niezbyt zniszczone możemy użyć pod spód, na przykład pod sweter. Dzięki temu nie będą rzucać się w oczy, a my ciągle jeszcze będziemy mogli ich używać.

Jakie nowe ubrania wybierać

Najczęściej potrzebujemy jednak kilku nowych ubrań, aby stworzyć ładne, modne stylizacje, aktualne w danym sezonie. Zresztą, nawet jeśli ich nie potrzebujemy, to coś nowego na początek nowego sezonu na pewno sprawi nam radość. Warto wybierać ubrania, które w tym momencie na nas pasują, jednak jeśli do lata chcemy zrzucić kilka kilogramów, nie warto kupować zbyt dużej ilości takich ubrań, gdyż później będą na nas zwyczajnie za duże. Jeśli chodzi o kolorystykę, warto postawić na żywe lub pastelowe kolory, które idealnie sprawdzą się wiosną. Będą one pod koniec zimy i na początku wiosny ładnie kontrastować z szarymi jeszcze krajobrazami, natomiast w późniejszych tygodniach będą idealnie komponować się z budzącą się do życia przyrodą.