Dobra odzież na zimowe piesze wędrówki

Zima to pora roku, która wielu zachwyca swoim urokiem. Lubimy podziwiać hałdy śniegu zalegające za oknem, ale także spacerować w tym przyjemnym i jakże pięknym otoczeniu. Wymaga to jednak odpowiedniego przygotowania. Na letnie spacery możemy bowiem wybrać się w czymkolwiek, nie myśląc długo o odpowiednim ubiorze – wystarczy krótki rękawek i ewentualnie jakiś lekki sweter na chłodniejsze wieczory. Zimą kwestia ta wygląda jednak nieco inaczej. Musimy być świadomi, że w zależności od miejsca, w które się wybieramy na spacer warunki pogodowe mogą się różnić i musimy być na nie przygotowani.

Jak się ubrać na spacer po mieście

Spacer po mieście zazwyczaj nie wymaga aż tak dużych przygotowań. Wychodzimy wtedy z domu jedynie na krótki czas, przespacerować się ładnie oświetlonymi ulicami, Starówką, która w takich momentach przyciąga wiele osób i klimatycznymi uliczkami miasta. Biorąc pod uwagę, że są one otoczone blokami, kamienicami i domkami, nie jest tam tak zimno jak na otwartej przestrzeni. Trzeba jedynie uwzględnić możliwość pojawienia się chłodniejszego wiatru. Ogólnie rzecz biorąc wystarczy jednak ciepła zimowa kurtka lub płaszcz, pod który założymy sweter. Można przemyśleć również op0cję założenia rajstop lub legginsów pod spodnie jeśli lubimy ciepło. Do tego szalik, czapka i rękawiczki i możemy ruszać w drogę.

Jak się ubrać na spacer poza miastem

Zupełnie inną kwestią jest spacer poza miastem, na przykład w lesie, czy na innych otwartych przestrzeniach. Chociaż drzewa w pewnym stopniu chronią nas przed wiatrem, nie jest to wystarczająca ochrona. Trzeba liczyć się z tym, że na takim spacerze odczuwalna temperatura może być nawet o kilka stopni niższa niż w mieście. Poza tym nie możemy w razie potrzeby wejść do kawiarni, czy innego ciepłego pomieszczenia, bo takiego po prostu nie ma. Dlatego na spacer poza miastem warto ubrać się cieplej. Być może warto pomyśleć o ubraniu jednego cieńszego i drugiego grubszego swetra czy bluzy. Legginsy pod spodniami będą tutaj już bardziej koniecznością niż opcjonalnym wyborem. Poza tym szalik, czapka, jak i rękawiczki powinny być grubsze i najlepiej, aby nie przepuszczały wiatru. Ubrani w taki sposób będziemy mogli w pełni cieszyć się spacerem.