Mimo, iż lipcowa wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Korei Południowej została odwołana ze względu na warunki atmosferyczne, nie wpływa to negatywnie na politykę Polski w stosunku do tego azjatyckiego sojusznika. W szczególności Polska koncentruje swoje wysiłki na umocnieniu zarówno militarnych, jak i ekonomicznych więzi z Koreą Południową. Nie wyklucza się, że koreańskie technologie mogą znaleźć zastosowanie nie tylko w czołgach czy armatach, ale również w reaktorach jądrowych. Wszystko to jest jedynie początkiem długoterminowej współpracy między oboma krajami.
Obecnie handel pomiędzy Polską a Koreą Południową osiąga wartość blisko dziewięciu miliardów dolarów, jak podają koreańskie dane statystyczne. Od 2019 roku obserwujemy rosnący trend zarówno w eksporcie z Polski, jak i imporcie do naszego kraju. Dodatkowo, lipcowe forum gospodarcze Polska-Korea przyciągnęło do naszego kraju wielu koreańskich przedsiębiorców, co pozwala przypuszczać, że współpraca handlowa będzie się intensyfikować.
Widząc zachęcające perspektywy tej współpracy, LOT niedawno ogłosił otwarcie nowego połączenia lotniczego między Wrocławiem a Seulem. Jest to rezultat rosnącej obecności przedsiębiorstw koreańskich na Dolnym Śląsku, z LG na czele. Ponadto nadal rozwija się współpraca morska – Port Gdańsk nawiązał bezpośrednie połączenie z Busanem, szóstym co do wielkości portem kontenerowym na świecie, już w sierpniu.